![]() |
Tweet |
Türkiye'deki yabancı uyruklu Üniversite öğrencilerinin sayısı son yılllarda ciddi ölçüde artmış kültürel ve sosyal bir zenginliğe dönüşmüştür. Buna bağlı olarak Suriyeli öğrencilerin diğer uluslararası öğrencilere nazaran sayısı azımsanmayacak kadar çoktür. Suriyeli öğrencilerin okul ortalamasına göre sevyleri ise dil problemine rağmen %60'ın üzerindedir. Suriyeli öğrenciler, 2023-2024 eğitim döneminde bir çok üniversite de bölüm birincisi ve okul birinciliği almayı başardılar.