Bugun...


Mehmet Emin Arslan

facebook-paylas
Öcalan'ın intikamı
Tarih: 10-07-2020 15:28:00 Güncelleme: 10-07-2020 15:28:00


HDP'nin seçim barajı riskini göze alarak seçimlere parti olarak katılmasının Öcalan'ın fikri olup olmadığı tartışılıyor. Ancak HDP'nin 'Türkiyelileşmesi' fikrinin Öcalan'a ait olduğu kesin.

Nitekim birkaç yıldır görüşme notlarında da partilileri bu yönde ısrarla bazen uyardığı bazen teşvik ettiği herkesin malumu. Bana sorarsanız, Öcalan, biraz da bugünleri öngörerek mezkûr Türkiyelileşme hedefini çizmiş olmalı.

Öcalan'dan nefret edebilirsiniz ama 16 yılı hapiste olmak üzere yasadışı bir örgütü 40 yıldır yönettiği, Gezi'ye de 17-25 Aralık'a da darbe dediği göz önüne alınırsa, siyasî öngörüsünü teslim etmek gerekir. Evet, ne diyorduk, Öcalan, bugünleri de öngörerek HDP'nin Türkiyelileşmesi 'talimatı'nı vermiş olmalı.

Bugün, HDP'nin Batı'da çizdiği "radikal demokrasi, yeni yaşam çağrısı, sevgi, barış, kardeşlik" temalı tablo sayesindedir ki, normalde HDP ile yan yana düşmeyi aklının ucundan geçirmeyecek isimler HDP'ye oy vermeye çağırıyor.

Erdoğan'a duyulan nefret, beş benzemez herkesi HDP'ye gönüllü seçmen olarak kaydetti bile. İşte Öcalan, bunu öngörmüş olmalı. Gezi'den bu yana Atatürk posteriyle kendisinin, poşulu ile pos bıyıklının yan yana fotoğraflarının siyasî bir projeye de gayet tabii evrilebileceğini düşünmüş olmalı.

Öcalan'a bebek katili diyenler de,
AKP-PKK ittifakı ülkeyi yönetiyor diyenler de,
Ülke İmralı'dan yönetiliyor diyenler de,
Çözüm değil, ihanet süreci diyenler de,
'Dershaneler kapanırsa bölge PKK'ya kalır' diyenler de,
Hepsi Öcalan'ın, 'Öcalan irademizdir' diyenlerin partisine yancı oldular.

Neticede "Biji Serok Apo" çizgisinin dışına çıkma kabiliyeti olmayan Demirtaş'ın sanki Öcalan ve PKK ile hiç alakası yokmuş gibi yapmaları boşuna. Bal gibi Öcalan'ın partisine oy veriyorsunuz ve oy vermeye çağırıyorsunuz.

Neticede, HDP elbette meşru bir siyasî parti. Hatta onlar şimdi el ele vermiş olsa da, KCK operasyonlarına muhatap olurlarken de Gülencilere karşı BDP'nin hakkını savunmuş biriyim. Ancak konu bu değil.

Kimse kendini kandırmasın. Oy vermeye çağırdığınız neticede Öcalan'ın partisidir ve Öcalan kendisine 'bebek katili' diyenden de, 'idam edeceğiz' diyenden de, çözüme 'ihanet süreci' diyenden de intikamını feci şekilde almıştır. Şimdiye kadar 'şehit, bayrak, vatan' gibi kavramları da kendi şahsi menfaatiniz için sömürdüğünüz ortaya çıkmıştır.Bu yazı 1586 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Komşunuz Suriyeli Olsaydı Nasıl Davranırdınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI